BSF 3. forums: „Demogrāfiskā situācija un inovācijas: Latvijas izaugsmes perspektīvas” (Rīga, 06.12.2008)

2008. gadu Brīvības un solidaritātes fonds noslēdz ar jau trešo savu forumu – šoreiz veltītu Latvijas demogrāfiskajai situācijai un tam, kā radīt jaunas darba vietas atbilstoši jaunā gadsimta izaicinājumiem un vajadzībām. Kad atjaunojām Latvijas neatkarību 1991. gadā, nevienam neienāca prātā, ka pēc nedaudziem gadiem Latviju piemeklēs, iespējams, vislielākais ekonomisko bēgļu vilnis! Šķiet, ka tas ir pat lielāks, nekā 19. gs., kad latvieši devās uz Krieviju meklēt savu kaktiņu, savu stūrīti, jo pastāvošā vācu muižnieku un Krievijas patvaļa bremzēja zemes reformu Latvijā. Vajadzēja gaidīt 1918. – 1920. gadus, kad zemi sadalīja taisnīgi, un izceļošana vairs nebija vajadzīga.

Šodien nav aktuāls zemes jautājums – aktuāli ir radīt jaunas darba vietas un taisnīgi sadalīt nācionālo kopproduktu tā, ka arī bagātiem (Latvijas 1000 miljonāriem) nāktos maksāt nodokļus, kā to jau dara civilizētā pasaulē. Mēs jau 2. forumā redzējām, ka Latvija var kļūt par alternatīvās enerģijas “lielvalsti”. Mums ir pietiekami pašu resursi, lai ne tikai apmierinātu Latvijas enerģijas vajadzības, bet pat eksportētu koksnes un enerģijas zāles produktus uz ārzemēm, ko jau lielā mērā darām. Ieguldot naudu jaunradē, ieguldot naudu pašmāju resursos, tai skaitā – audzējot “enerģijas zāli”, biomasu koģenerācijas stacijās, mēs radītu ļoti daudz jaunu darba vietu, turkāt, araugstu pievienoto vērtību, tā vairojot valsts bagātību un tās iedzīvotāju pārticību. Pilsoņi tad ne tikai nebrauks vairs prom no Latvijas, bet varēs sākt atgriezties, un labklajībai pieaugot, iespējams, mums arī pieaugs to ģimeņu skaits, kurās ir vairāk par vienu bērnu.

Uz progresīvām tehnoloģijām balstīta „zaļa” enerģija, kas ir nesaraujami savienota ar jaunradi, ir šī gadsimta lielākais izaicinājums: to īpaši uzsver Eiropas sociāldemokrāti savā kopīgā programmā, kā novērst ekonomisko krīzi ES, un to saprot arī jaunā ASV prezidenta B. Obamas komanda.

Latvija, kā jau pasaules 8. tīrākā valsts, kura jau ražo gandrīz 40% „zaļu” enerģiju, var viegli ierindoties pirmajā piecniekā, tā ceļot ne tikai sev labklājības līmeni, bet arī stiprinot savu enerģijas neatkarību un drošību!

Brīvības un solidaritātes fonds ielūdz interesentus apmeklēt 3. forumu šī gada 6. decembrī, Reval Hotel Latvia, zāle „Beta 2”, sākot ar plkst. 9:30.
BSF 3. foruma programma.