Notiks diskusija „Jauni izaicinājumi NATO dalībvalstīm un to partneriem”

2009. gada 21. aprīlī Rīgā notiks diskusija „Jauni izaicinājumi NATO dalībvalstīm un to partneriem”

Par godu NATO 60. gadadienai un Latvijas dalības NATO piecgadei Brīvības un solidaritātes fonds, Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) un Latvijas Ārpolitikas Institūts (LAI) sadarbībā ar NATO, Frīdriha Eberta Fondu (FES) un LR Ārlietu ministriju organizē publisko diskusiju „Jauni izaicinājumi NATO dalībvalstīm un to partneriem”. Diskusija notiks otrdien, 21. aprīlī viesnīcā Reval Hotel Latvija, Beta 2 zālē. Diskusijas sākums plkst. 9:30. Diskusijas darba valoda ir angļu ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Diskusiju atklās LATO ģenerālsekretārs Sandis Šrāders un Frīdriha Eberta fonda Baltijas nodaļas koordinators Hermanns Bincs (Hermann Bunz), kam sekos pirmā paneļdiskusija “Latvijas piecu gadu dalības pieredze pārveidotā un paplašinātā NATO: sasniegumi un šķēršļi”, kurā piedalīsies Andris Teikmanis, LR Ārlietu ministrijas Valsts sekretārs, Hezera Konlija (Heather Conley), bijusī ASV Valsts departamenta Valsts sekretāra vietnieka palīdze Eiropas un Eirāzijas jautājumos, Dr. Olafs Osica (Olaf Osica), Natolinas Eiropas centra Varšavā vecākais pētnieks. Diskusiju vadīs Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Dr. Andris Sprūds.

Diskusijas otrā daļa tiks veltīta NATO vadītajai misijai Afganistānā, kur diskusijas dalībnieki kopā ar ekspertiem diskutēs par NATO jauno stratēģiju Afganistānā, kur no Latvijas uz doto brīdi dienē 163 karavīri. Diskusijā piedalīsies Brūss Rodžers (Bruce Roger), ASV vēstniecības Latvijā pilnvarotais lietvedis, Jānis Sārts, LR Aizsardzības ministrijas Valsts sekretārs, V.E. Džaveds Ludins (H.E. Jawed Ludin), Afganistānas Islāma Republikas vēstnieks Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Somijā un Īslandē, Karls Harbo (Karl Harbo), Centrālāzijas-Kaukāza institūta un pētniecības programmas „Zīda ceļš” vecākais eksperts, bijušais Eiropas Komisijas delegācijas Afganistānā vadītājs. Diskusijas ietvaros notiks arī teletilts ar Islamabadu Pakistānā, no kurienes auditoriju uzrunās Islamabadas Stratēģiskās pētniecības institūta izpētes direktora vietas izpildītāja Simbala Adnanu Hānu (Simbal Adnan Khan). Diskusiju vadīs Dr. Atis Lejiņš, Brīvības un solidaritātes fonda priekšsēdētājs.

Diskusijas norises vietā būs iespējams apskatīt divas fotoizstādes par NATO vadīto misiju Afganistānā, kuras piedāvā LR Aizsardzības ministrija un Kanādas vēstniecība. Diskusijas ietvaros LR Aizsardzības ministrija piedāvā iepazīties ar fotoizstādi “Latvijas dalība starptautiskajā operācijā Afganistānā”, kurā atspoguļoti Latvijas kontingenta karavīru galvenie uzdevumi Afganistānā – apsardzes un patrulēšanas nodrošināšana, apkārtnes novērošana, nesprāgušās munīcijas neitralizēšana, kā arī Afganistānas Nacionālo drošības spēku apmācīšana. Savukārt, Kanādas vēstniecība organizē fotoizstādi „Afganistānas atjaunošana”.

Pēc diskusijas plkst. 14:00 kinoteātrī „Rīga”, Elizabetes ielā 61, notiks filmas „Parāds Afganistānai” demonstrācija. Filmas režisors un producents ir Askolds Saulītis, scenāriju veidojuši Askolds Saulītis un Atis Lejiņš.

Diskusiju atbalsta LR Aizsardzības ministrija, Amerikas Savienoto Valstu, Kanādas un Polijas Republikas vēstniecības.

Reģistrācija uz pasākumu sāksies 21. aprīlī 9:00.

Ielūgums uz pasākumu (.pdf; 0,78 MB)
Pasākuma programma (.pdf; 0,69 MB)